مشاهده هزاران عکس قبل و بعد از لاغری و نظرات مراجعین در اینستاگرام ما Instagram
جراح لاغری کیست؟ + روش های پیدا کردن بهترین جراح
جراح

جراح لاغری کیست؟ + روش های پیدا کردن بهترین جراح

admin 0 دیدگاه 19 فروردین 1403

در صورتی که دچار چاقی مفرط هستید (شاخص توده بدنی بالای 40) و با روش های معمول مثل دنبال کردن رژیم لاغری و همچنین انجام ورزش روزانه موفق به کاهش وزن نشده اید، به احتمال زیاد شما کاندیدای عمل لاغری باشید. از آنجا که جراحی لاغری یک عمل بسیار حساس است و با ارگان های داخلی بدن مثل معده و روده سروکار دارد بهتر است در انتخاب جراح لاغری خود دقت لازم را داشته باشید.

قبل از اقدام برای انجام جراحی لاغری به شما توصیه می کنیم که این سری از مقالات دکتر سعید شمس را مطالعه کنید تا بیشتر درباره اینکه جراح لاغری کیست؟ چگونگی پیدا کردن بهترین جراح چاقی و سوالات این چنینی در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

جراح لاغری کیست؟

به پزشکی که پس از پشت سر گذاشتن دوره پزشکی عمومی با شرکت در دوره های تخصصی لاپاراسکوپی و باریاتریک، مدرک جراحی باریاتریک یا جراحی لاغری را گرفته است، جراح لاغری گفته می شود. 

یک جراح باریاتریک خوب به تمامی روش های جراحی لاغری از اسلیو معده، بای پس معده و …  مسلط است و دائما در حال به روز کردن اطلاعات خود در این زمینه است. 

نکته: متاسفانه امروزه بسیاری از جراحان عمومی، پزشکان عمومی یا حتی متخصصین تغذیه هم جراحی لاغری انجام می دهند که این کار کاملا غیرقانونی است و در صورت مراجعه به این نوع پزشکان ممکن است عوارض مرگبار جراحی لاغری را تجربه کنید؛ بنابراین برای انجام هر نوع جراحی لاغری نیاز است که به پزشکی که تخصص باریاتریک دارد مراجعه کنید، ولاغیر!

چگونه یک جراح لاغری خوب را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین جراح متخصص لاغری نیاز است که چند معیاری که در ادامه گوشزد می کنیم را در نظر داشته باشید و آنها را عملی کنید:

مراجعه حضوری به مطب جراح

بهترین و البته مطمئن ترین روش برای پیدا کردن بهترین جراح متخصص لاغری مراجعه حضوری به مطب جراح است. 

با اینکه نکات گفته شده در این صفحه کمک شایانی به شما در پیدا کردن یک پزشک خوب در این زمینه می کند اما هیچ چیز جای مراجعه حضوری و دریافت مشاوره از جراح را نمی گیرد.

در صورت مراجعه حضوری به مطب جراح متخصص چاقی می توانید با جراحتان صحبت کنید و پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. 

از طرفی در صورت مراجعه حضوری به مطب جراح می توانید از نظرات مراجعان و بیماران آن جراح نیز مطلع شوید. مسلما اگر جراح به تمام سوالات شما صریح پاسخ دهد و همچنین تمام یا اکثریت مراجعان مطب نظر مثبت درباره ایشان داشته باشند، شما می توانید به عنوان بهترین جراح چاقی به ایشان اعتماد کنید. 

اطلاع از نظرات و تجربه بیماران

یکی دیگر از راهکارهای پیدا کردن جراح لاغری خوب، اطلاع از تجربه و نظرات بیماران است. در صورتی که جراح مد نظر شما در شبکه های اجتماعی فعالیت دارد و یا وب سایت اختصاصی دارد می توانید با مراجعه به بخش نظرات، از نظرات و تجربه بیماران وی مطلع شوید. 

ما به شما توصیه می کنیم که تعدادی از بیماران جراح مدنظرتان را پیدا کنید و از نزدیک با آنها ملاقات داشته باشید؛ در این صورت هم می توانید نتیجه عمل لاغری را از نزدیک ببینید و همچنین درباره درصد رضایت از عمل، عوارضی که تجربه کرده اند، نحوه برخورد جراح و پرسنل و …. سوالات خود را بپرسید. 

مشاهده عکس قبل و بعد از جراحی لاغری

با مشاهده تصاویر قبل و بعد از جراحی، جراح لاغری مد نظر خود می توانید متوجه شوید که این جراح تا چه حد در کار خود توانمند و موفق است. 

تسلط بر روی همه روش های جراحی لاغری

تا چندین سال گذشته جراحی لاغری یکی از جراحی های پرخطر بود اما خوشبختانه امروزه با روی کار آمدن روش های لاپاراسکوپی میزان عوارض جراحی لاغری به حداقل رسیده است و جزء جراحی های کم خطر و ایمن است.

از جمله متداول ترین روش های جراحی لاغری می توان به اسلیو معده و بای پس معده به روش لاپاراسکوپی اشاره کرد که اکثر جراحان لاغری متبحر به هر دوی این روش ها تسلط کامل دارند. 

یک جراح لاغری متبحر علاوه بر اینکه می بایست به این دو روش تسلط کامل داشته باشد، بلکه باید به تمامی روش ها و تکنیک های مختلف جراحی لاغری نیز تسلط داشته باشد تا بتواند در حین عمل با توجه به شرایط بیمار و پیچیدگی های جراحی، بهترین تکنیک را انتخاب کند. از جمله سایر روش های جراحی لاغری عبارتند از:

 • بای پس روده
 • مینی بای پس معده
 • باندینگ معده
 • پلیسه معده
 • بالون
 • ساسی بای پس
 • و …

تعداد جراحی های موفق انجام شده

علاوه بر اینکه جراح مد نظر شما باید متخصص جراحی لاغری باشد، نکته مهم تر این است که برای بهترین بودن باید تعداد زیادی جراحی موفق در این زمینه داشته باشد. این بدان معناست که این جراح به ازای هر عمل، تجربه زیادی کسب کرده است و با مشکلات زیادی مواجه شده است؛ بنابراین راه حل کنترل و مدیریت شرایط مختلف را نیز دارد.

 در صورتی که جراح مد نظر شما جراحی های زیادی دارد و اکثر آنها نیز موفق بوده است در انتخاب خود شک نکنید و حتما ایشان را به عنوان جراح لاغری خود انتخاب کنید.

جان و سلامتی شما را به منافع مالی ترجیح نمی دهد

به هیچ عنوان بهترین جراح چاقی، جان و سلامتی شما را به منافع مالی خود ترجیح نمی دهد. این جراح در صورتی که شما کاندیدای مناسب جراحی لاغری نباشید به راحتی دست رد به سینه شما می زند و به شما توصیه می کند که به هیچ عنوان این عمل جراحی را انجام ندهید. 

پشتیبانی و حمایت از بیمار پس از جراحی

به دلیل اینکه جراحی لاغری یک عمل نسبتا پیچیده است، نیاز است که فرد تا پایان عمر تحت حمایت و مراقبت پزشکی باشد. شما به عنوان کاندیدای جراحی چاقی نیاز است که قبل و بعد از جراحی اقداماتی را انجام دهید و جراح نیز نقش اساسی در این بازه دارد، از جمله مهم ترین حمایت هایی که جراح می تواند داشته باشد عبارتند از:

 • ارزیابی اولیه؛
 • ارائه رژیم غذایی و ورزش قبل و بعد از جراحی لاغری؛
 • بررسی آزمایشات انجام شده؛
 • ویزیت های دوره ای منظم پس از جراحی؛
 • بررسی نتیجه جراحی؛
 • و …
دریافت مشاوره تلفنی و متنی رایگان
برای دریافت مشاوره تلفنی، متنی یا رزرو آنلاین نوبت با ما در ارتباط باشید
دیدگاهتان را بنویسید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

مشاوره رایگان 09331017878