فرق اسلیو و بای پس معده

آزمایشات قبل از عمل چاقی

فهرست مطالب

جراحی چاقی روشی است که به افراد دارای چاقی مفرط و با اضافه وزن بالا کمک می کند تا با یک تکنیک جراحی، وزن خود را کاهش دهند.

جراحی های لاغری معمولاً برای افرادی که نیاز به کاهش وزن زیادی دارند و بی ام آی بدن آنها بالا است، یک گزینه بی خطر و مناسب است؛ به خصوص اگر با رژیم غذایی، ورزش و مصرف قرص های لاغری نتیجه ای نگرفته باشند.

جراحی چاقی هرگز نباید اولین گزینه شما باشد،

اما به عنوان یک ابزار کاهش وزن، می تواند نتایج بسیار خوبی در کمک به کاهش وزن و رسیدن به وزن هدف در افراد مبتلا به چاقی مرضی کند.

گفته می شود، مردم همیشه می پرسند که بهترین جراحی چاقی کدام است؟ اسلیو معده بهتر است یا بای پس؟ فرق اسلیو و بای پس معده چیست؟

بین بای پس معده یا اسلیو شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت برای کاهش وزن اسلیو بهتر است یا بای پس.

لذا پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تا گره این موضوع برای همیشه برایتان باز کنیم.

جراحی چاقی؛ ابزار موفقیت در کاهش وزن

اگر برای رسیدن به وزن مناسب و حفظ آن تلاش کرده اید و به نتیجه نرسیده اید، یا اگر شرایط سلامتی مرتبط با چاقی دارید، ممکن است به فکر جراحی چاقی باشید.

جراحی چاقی زمانی بسیار موثر و مفید است که به عنوان بخشی از یک برنامه جامع کاهش وزن در نظر گرفته شود؛ یعنی تعهد به تغییر سبک زندگی.

این نه تنها می تواند به باعث کاهش وزن قابل توجه ای شود، بلکه می تواند به بهبود یا رفع کامل بیماری های مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت نیز کمک کند.

دو مورد از استانداردترین و موفق ترین انواع جراحی چاقی، بای پس معده و اسلیو معده هستند.

در حالی که هر دو می توانند در طی 1-2 سال پس از جراحی منجر به کاهش وزن قابل توجهی شوند، تفاوت ها وشباهت هایی بین این دو روش وجود دارد.

که در ادامه به بررسی فرق اسلیو و بای پس و سپس پاسخ به این سوال که اسلیو بهتر است یا بای پس خواهیم پرداخت.

تفاوت اسلیو و بای پس معده چیست؟

برای بررسی فرق بای پس و اسلیو باید آنها را باهم مقایسه کرد: در نوع روش عمل، میزان کاهش وزن، دوره نقاهت، میزان عدد بی ام آی بدن، مزایا، معایب و خطرات و تغییر دستگاه گوارش.

در اینجا، ما دو روش رایج و استاندارد عمل کاهش وزن را با هم مقایسه می کنیم: اسلیو معده و بای پس معده.

عمل لاغری اسلیو که آستین عمودی نیز نامیده می شود، جراح چاقی بخشی از معده شما را بر می دارد و در نتیجه یک آستین لوله ای شکل به شکل موز ایجاد می کند؛ در بای پس معده، جراح یک کیسه کوچک ایجاد می کند و معده را دور می زند. اگر تمایل دارید همه چیز درمورد عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده بدانید پیشنهاد می کنم بر روی متن های لینک داده شده کلیک کنید و مقاله ما را تا انتها بخوانید.

تفاوت اصلی این دو روش در این است که اسلیو معده فقط محدود کننده است؛ در حالی که، بای پس معده هم محدود کننده است و هم باعث سوء جذب مواد غذایی می شود؛ بای پس معده، وعده های غذایی شما کوچکتر می شود و بدن شما کالری کمتری جذب می کند. اسلیو معده روش ساده تری است، در حالی که بای پس معده به چندین مرحله برای اتصال روده به کیسه فوقانی معده نیاز دارد.

هر دو این روش‌های جراحی چاقی سالها است که وجود دارند و هر دو از روش‌های شناخته شده‌ای هستند که می‌توانند کاهش وزن قابل توجهی را در بیماران مبتلا به چاقی مرضی با عوامل نسبتاً کم خطر ایجاد کنند. هر جراحی خطرات و همچنین مزایا و معایب را به همراه دارد.

اگر نگران خطر مرگ در عمل اسلیو و یا مرگ در اثر عمل بای پس معده هستید جهت مطالعه بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

چرا که درک و در نظر گرفتن این موارد قبل از تعهد به انجام هر روشی مهم است.

در ادامه ما برای درک بهتر شما به مقایسه این دو روش جراحی در جدول زیر خواهیم پرداخت.

جدول مقایسه اسلیو معده با بای پس معده

عنوان اسلیو معده بای پس معده
تغییرات دستگاه گوارش سیستم گوارش شما را تغییر نمی دهد سیستم گوارش شما را تغییر می دهد
برش معده جراح حدود 85تا 90 درصد از معده به طور دائم برمی دارد جراح با دور زدن بیشتر معده به اول روده کوچک و ایجاد یک کیسه جدید
تکنیک جراحی به روش لاپاراسکوپی انجام می شود روشی پیچیده تر و به روش لاپاراسکوپی انجام می شود
بی ام آی (BMI)

بی ام آی 40 به بالا یا BMI 35-39.9 و شرایط سلامت مرتبط با وزن مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا و غیره.

بی ام آی 40 به بالا یا BMI 35-39.9 و شرایط سلامت مرتبط با وزن مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا و غیره.
میزان کاهش وزن بین 60 تا 80 درصد وزن اضافی بدن خود را در دو سال اول از دست می دهند. بین 60 تا 80 درصد در سال اول و 90 درصد در طول زمان
مدت زمان جراحی
1 ساعت تا 45 دقیقه
حدود 2 ساعت 45 دقیقه
میانگین موفقیت در کاهش وزن 60 تا 70 درصد از وزن اضافی بدن در عرض 12 تا 18 ماه از دست می‌رود 50 تا 80 درصد از وزن اضافی بدن طی 12 تا 18 ماه از دست می‌رود

مقایسه مزایا و معایب و خطرات بای پس واسلیو معده

برای افرادی که به چاقی مرضی دچار هستند، اسلیو معد و بای پس معده می توانند به کاهش وزن آنها کمک کنن، اما تا زمانی که به این روند متعهد باشند.

ممکن است مزایای جزئی یک جراحی نسبت به دیگری برای انواع مختلف بیماران وجود داشته باشد.

اما این در نهایت پزشک است که با توجه نوع آزمایش های قبل از عمل و نوع خوردو و خوراک شما و بیماریهای مرتبط با آن تصمیم می گیرد که چه نوع روشی برای شما مناسب است.

جدول مقایسه مزایا، معایب و خطرات اسلیو و بای پس معده

اسلیو معده بای پس معده
مزایا


پتانسیل کاهش وزن تا 65 درصد وزن اضافی بدن پتانسیل کاهش وزن تا 80 درصد وزن اضافی بدن
گرلین، هورمون تولید کننده گرسنگی، بیشتر برداشته می شود کالری کمتری از طریق دور زدن روده ها جذب می شود
احتمال کمبود مواد مغذی کمتر لاغر شدن سریعتر اتفاق می افتد
بهبودی سریع تر
دشوار است اما قابل برگشت است
هزینه کمتر
هزینه بیشتر بخاطر پیچیدگی عمل
 

معایب


کاهش وزن کمتر به نسبت با بای پس خطر عوارض بیشتر است زیرا جراحی پیچیده تر و بهبودی طولانی تر است.
کاهش وزن آهسته تر است
می تواند منجر به کمبود مواد مغذی و پروتئین شود
دائمی، قابل برگشت به حالت اولیه نیست سندرم دامپینگ شایع تر است
 

 

خطرات
 
 
 
 

نشت معده در خط اصلی برش
انسداد روده
آبسه شکمی خونریزی دستگاه گوارش
انقباض یا پیچ خوردگی معده که بشکل لوله است
زخم روده / نشت
رفلاکس، سوزش سر دل سنگ کیسه صفرا
دیسفاژی، یعنی مشکل در بلع بر تحمل الکل تأثیر می گذارد

هنگام بررسی تفاوت اسلیو و بای پس، باید چندین نکته را در نظر گرفت. این دو عمل چاقی هم دائمی هستند، هم گرسنگی را کاهش می دهند و هم منجر به بیشترین درصد کاهش وزن می شوند.

اما برای درک بهتر فرق عمل بای پس با اسلیو به فاکتورهای زیر هم توجه کنید:

الزامات

الزامات جراحی چاقی با شاخص توده بدنی (BMI) مرتبط است. شما می توانید بی ام آی را با تقسیم کردن وزن به قد (قد به توان2) محاسبه کنید. کاندیدهای جراحی چاقی شامل افرادی هستند که:

 • BMI 40 یا بیشتر
 • BMI 35 یا بیشتر علاوه بر یک بیماری مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2، آپنه خواب یا بیماری قلبی
 • BMI 30یا بیشتر، علاوه بر دیابت نوع 2 که با تغییر سبک زندگی و درمان های پزشکی به خوبی کنترل نمی شود.

این الزامات برای اسلیو معده با بای پس معده متفاوت نیست. با این حال، بای پس معده معمولاً برای افرادی با BMI بالاتر (بیشتر از 45) توصیه می شود، زیرا می تواند منجر به کاهش وزن سریع تر و قابل توجه تر شود. همچنین یک جراحی پیچیده تر است.

میزان موفقیت در عمل

جراحی های چاقی معمولاً بسیار موفقیت آمیز هستند. حدود 90٪ از افرادی که جراحی چاقی انجام می دهند، 50٪ از وزن اضافی بدن خود را از دست می دهند و آن را طولانی مدت حفظ می کنند.

با این حال، تفاوت هایی در میزان و میزان کاهش وزن بعد از اسلیو معده در مقایسه با جراحی بای پس معده وجود دارد.

به طور کلی، جراح فوق تخصص چاقی به شما خواهد گفت که جراحی بای پس معده ممکن است در دراز مدت منجر به کاهش وزن سریع‌تر و قابل توجه‌تر شود.

برای موفقیت در جراحی چاقی با 5 عادت خانگی بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

طبق یک مطالعات انجام شده که نتایج بیماران اسلیو معده و بای پس معده را پنج سال پس از جراحی مقایسه کردند، محققان دریافتند کسانی که جراحی اسلیو معده انجام داده اند، 49 درصد از وزن اضافه خود را از دست داده اند، در حالی که این میزان در گروه بای پس معده، 57 درصد است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که نوع عمل شما با مشورت پزشک جراح شما، آزمایشات، نوع خورد و خوراک و سایر عوامل دیگر انتخاب می شود.

بهبودی عمل

هم اسلیو معده و هم بای پس معده را می توان با یک تکنیک کم تهاجمی به روش لاپاراسکوپی انجام داد که در آن برش های کوچکی در شکم ایجاد می شود.

این پیشرفت در جراحی چاقی به بهبود زمان بهبودی کمک کرده است.

دو روش جراحی شامل مدت اقامت مشابه در بیمارستان (1 شب) و زمان بهبودی کلی جهت انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین(چهار تا شش هفته) است.

در نهایت، زمان بهبودی به موقعیت منحصر به فرد شما، از جمله وزن قبل از جراحی، تحرک و هر شرایطی که همزمان رخ می دهد، بستگی دارد.

عوارض عمل

عوارض احتمالی بین روش های اسلیو معده و بای پس معده متفاوت است. هر دو روش اسلیو معده و بای پس معده ایمن در نظر گرفته می شوند و خطر مرگ بسیار کم (کمتر از 1 درصد) است.

اسلیو معده روش نسبتاً ساده‌تری است و با عوارض کمتری همراه است. با این حال، احتمال ایجاد اختلال شدید ریفلاکس معده (GERD) بیشتر از بای پس معده است.

بای پس معده عوارض احتمالی زیادی دارد زیرا روش پیچیده تری است. این شامل خطر بیشتر کمبود مواد مغذی (از جمله کلسیم، B12، آهن و فولات) است، زیرا معده و روده کوچک که دور زده می شوند در جذب مواد مغذی ضروری هستند.

سایر عوارض جانبی منحصر به فرد بای پس معده عبارتند از: زخم معده، انسداد روده کوچک، و سندرم دامپینگ (احساس ناراحتی پس از خوردن غذا به دلیل عبور مستقیم غذای هضم نشده به روده).

در نظر داشته باشید که عوارض جراحی چاقی اگر توسط یک جراح فوق تخصص چاقی که تجربه و علم کافی را در این حوزه دارد، انجام بشود بسیار کم و نادر است. لذا نگران عوارض بعد از عمل نباشید و سلامتی بعد از عمل را قربانی نگرانی های بی مورد نکنید. چرا عوارض چاقی بسیار بیشتر از انجام جراحی چاقی است.

تغییرات رژیم غذایی

هر دو جراحی اسلیو معده و بای پس معده به دلیل کوچکتر بودن اندازه معده برای کمک به کاهش وزن طولانی مدت، نیاز به تغییر در رژیم غذایی بعد از جراحی دارند. چرا که جراحی چاقی تازه آغاز راه برای شماست و شما بایستی برای همیشه به رژیم غذایی سالم خود پایبند باشید.

تغییرات رژیم غذایی پس از جراحی اسلیو معده و بای پس معده عبارتند از:

 1. بازگشت مرحله ای از غذاهای مایع به نرم به رژیم غذایی جامد پس از جراحی
 2. مصرف وعده های غذایی کوچکتر در طولانی مدت
 3. آهسته غذا خوردن و جویدن کامل غذا
 4. مصرف برخی مکمل های ویتامین و مواد معدنی یا تزریق B12
 5. توجه به زمانی که احساس سیری می کنید و از خوردن دست می کشید
 6. جرعه جرعه جرعه مایعات به جای بلعیدن
 7. پرهیز از نوشیدنی های گازدار یا غذاهایی که هضم آنها دشوار است (مانند نان سفید)
 8. مشاوره با متخصص تغذیه پس از جراحی (در تیم ما یک متخصص تغذیه همیشه در کنار شما می باشد)

یکی از تفاوتهای اسلیو معده و بای پس معده در میزان غذایی است که متخصص تغذیه به شما توصیه می کند مصرف کنید. اگر تمایل دارید درمورد ممنوعات بعد از عمل اسلیو جهت موفقیت در کاهش وزن پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

اندازه معده شما بعد از جراحی اسلیو معده حدود 2 تا 5 اونس (اونس) است، در مقایسه با 1 اونس بعد از بای پس معده (در نظر بگیرید که میانگین حجم معده حدود 33 اونس است). افرادای که بای پس معده انجام داده اند باید حتی مقادیر کمتری غذا و مایعات مصرف کنند.

تفاوت های کلیدی بین اسلیو معده با بای پس

 • در جراحی اسلیو معده بخشی از معده جدا خواهد شد و بخش کوچکی باقی می ماند و به تبع آن کاهش وزن سریعتر است. اما این کاهش وزن روندی طولانی تر نسبت به جراحی بای پس معده دارد.
 • در جراحی بای پس معده، همان طور که گفته شد، کیسه معده کوچکتر و روده کوچک نیز دوباره مسیریابی می شود؛ بنابراین، این روش جراحی تهاجمی تر از اسلیو معده خواهد بود.
 • سندرم دامپینگ یکی از عوارض جراحی چاقی است که بیشتر مربوط به بای پس معده می باشد که فرد به غذاهای پرچرب و قند بالا حساسیت بیشتری نشان می دهد.

اسلیو معده بهتر است یا بای پس

چاقی مفرط یکی از بیماری‌های پر دردسر است که گاهی هیچ روشی جز جراحی برای درمان آن وجود ندارد. در این صورت یکی از مهم‌ترین سوالات در این رابطه این است که برای درمان چاقی اسلیو معده بهتر است یا بای پس. تا اینجا ما تفاوت های اصلی بین این دو روش را بطور کامل برای شما بیان کردیم. حال سوالی که باقی می ماند این است که کدام روش جراحی چاقی برای من مناسب تر است تا من به کاهش وزن مناسب و نرمال برسم.

ارزیابی تمام گزینه های موجود امروزی برای بیمارانی که به کاهش وزن به روش جراحی فکر می کند می تواند ترسناک باشد. البته، پزشک به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرید. در ادامه ما 4 روش را به شما ارائه می کنیم که جراح با توجه به آنها تصمیم می گیرد که کدام گزینه برای شما مناسب است.

 1. ابتدا سلامت کلی بیمار در نظر گرفته می شود.

برای واجد شرایط بودن برای بای پس معده و اسلیو معده باید معیارهای خاصی داشته باشید. این معیارها عمدتاَ بر اساس موارد زیر است:

 • شاخص توده بدنی (BMI)
 • برخی از شرایط مرتبط با چاقی، مانند دیابت و فشار خون بالا
 • کیفیت کلی زندگی

برای انتخاب روش جراحی، سلامت کلی شما، نقش بسزایی را ایفا می کند. معمولاً کسانی که از بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2، سندرم متابولیک و… رنج می برند؛ جراحی بهترین گزینه برای آنها خواهد بود. اما، برای این افراد جراحی بای پس معده نتایج بهتری را در برخواهد داشت.

 1. پزشک به روش جراحی مناسب‌تر برای شما فکر می کند.

هر دو روش بای پس معده و اسلیو معده از اعمال جراحی هستند که جراح هر دو را انجام می دهد. در طی بای پس معده، یک کیسه کوچک از معده شما ایجاد می شود. سپس این کیسه به روده کوچک شما متصل می شود تا غذا اساساً قسمت بزرگی از معده، اثنی عشر (اولین قسمت روده کوچک) و بخشی از روده کوچک شما را منحرف کند.

در طی روش اسلیو معده، که به نام اسلیو گاسترکتومی نیز شناخته می شود، بخشی از معده شما برداشته می شود، از جمله بخشی که گرلین، یک هورمون محرک اشتها، تولید می کند. بنابراین، اشتهای کمتری برای غذا خوردن خواهید داشت. اگر تمایل دارید درمورد نحوه عملکرد هورمون گرلین در کاهش بدانید پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

با این تفاسیر، جراح با توجه به نوع جراحی و شرایطی که بیمار دارد؛ روش مناسب را انتخاب می کند. درست است که هر دو در نهایت نتیجه ای یکسان دارند ولی گاهی اوقات براساس شرایط یکی از این دو روش بهتر خواهد بود.

نکته: مزیت هر دو روش در این است که می توانید 59٪ تا 70٪ وزن اضافی را در 2 سال اول پس از جراحی از دست بدهید.

 1. پزشک درباره انگیزه و سلامت روحی و عاطفی شما می پرسد.

برای اینکه بتوانید پس از جراحی به اهداف کاهش وزن خود برسید، باید روش فکری جدیدی را در رابطه با نحوه غذا خوردن و سبک زندگی در پیش بگیرید. آیا آماده هستید؟

پزشک معمولاً شرایط روحی و انگیزه شما را جویا می شود تا بداند که برای تغییر یک زندگی جدید آماده هستید و می توانید تا آخر عمر اینگونه زندگی کنید. در هر صورت شما باید برای این تحول آماده باشید و به صورت قطعی تصمیمی بگیرید.

 1. پزشک برای انتخاب روش جراحی، مزایا و خطرات هر کدام را بیان می کند.

مزایای زیادی برای بای پس معده یا جراحی اسلیو معده وجود دارد. البته، هر جراحی خطراتی دارد، و مهم است که قبل از تصمیم گیری برای ادامه، آنها را بدانید و در نظر بگیرید. مسلماً، جراح چاقی شما خطرات مربوط به هر دو روش را توضیح خواهد داد.

چه کسانی کاندید مناسب اسلیو یا بای پس هستند؟

برای درک بهتر اینکه اسلیو بهتر است یا بای پس ما باید بدانیم چه افرادی کاندید اسلیو معده و چه کسانی کاندید بای پس هستند. چرا که این در نهایت پزشک، آزمایشات قبل از عمل و نوع خوردو خوراک شماست که تعیین می کند که عمل بای پس بهتر است یا اسلیو.

کاندیدهای بای پس معده

جراحی بای پس معده یک جراحی تهاجمی‌تر است، اما به بیماران کمک می‌کند بین 10 تا 20 درصد وزن بیشتری نسبت به روش اسلیو معده از دست بدهند،زیرا روشی است که از طریق دور زدن روده و عدم جذب باعث کاهش وزن می شود.

 • بیمارانی که موارد شدید دیابت را تجربه می‌کنند ممکن است با این جراحی کاهش وزن نسبت به آستین معده کمی بیشتر سود ببرند، اگرچه هر دو جراحی علائم دیابت را کاهش داده و گاهی اوقات از بین می‌برند.
 • بیمارانی که از بیماری ریفلاکس شدید رنج می برند اغلب کاندیدهای بهتری برای بای پس معده هستند.

کاندیدهای اسلیو معده

جراحی اسلیو معده نسبت به جراحی بای پس معده کمتر تهاجمی است و تنها 3 درصد خطر عوارض در مقابل خطر 5 درصدی مربوط به روش بای پس معده دارد.

زمان جراحی و همچنین زمان بهبودی کوتاه‌تر است، بنابراین ممکن است برای بیمارانی که تحمل بیهوشی عمومی ندارند یا افرادی که از نظر جراحی در معرض خطر هستند، بهتر باشد.

 • بیمارانی که چندین عمل جراحی شکمی و احتمالاً بافت اسکار مرتبط با این روش ها داشته اند، کاندیدهای بهتری برای جراحی اسلیو معده خواهند بود. بافت‌های اسکار می‌توانند توانایی جراح را در مسیریابی مجدد سیستم گوارشی در طول بای‌پس مهار کنند.
 • بیمارانی که به شدت چاق هستند، یعنی 450 تا 500 پوند، کاندیدای بهتری برای جراحی اسلیو معده خواهند بود، زیرا چربی اضافی آنها می تواند فضایی را که جراح باید در آن کار کند، در صورت تلاش برای تغییر مسیر دستگاه گوارش از طریق بای پس، محدود کند.
 • افرادی که برای بیماری های روانپزشکی به دارو وابسته هستند، بهتر است از طریق جراحی اسلیو معده در مقابل بای پس معده استفاده کنند.
 • جراحی بای‌پس می‌تواند نحوه جذب و توزیع داروها در بدن را تغییر دهد و ممکن است بر بیمارانی که از افسردگی یا اضطراب رنج می‌برد، اثر نامطلوبی داشته باشد.

تفاوت ها و شباهت های اسلیو و بای پس

شباهت ها: اسلیو و بای پس

هر دو عمل اسلیو معده و بای پس معده معمولا بصورت لاپاراسکوپی انجام می شود. و این شامل وارد کردن یک تلسکوپ دارای نور و یک دوربین که لاپاراسکوپ نامیده می شود و چند وسیله دیگر که از طریق چند شکاف کوچک در داخل شکم برای عمل جراحی است.

هر دو روش جراحی نیاز به بستری 1 شب در بیمارستان دارند. هر دوی آنها به تغییراتی در سبک زندگی بعد از عمل نیاز دارند که شامل وعده های غذایی کمتر و کوچکتر می شود و بیمار را به 800 کالری در روز محدود می کند. کاهش وزن برای هر دو از 60 تا 80 درصد است و کاهش وزن اضافی در طول 12 تا 18 ماه اول متغیر است.

بیماران هر دو روش ممکن است با کاهش شرایط پزشکی مرتبط با وزن از جمله دیابت نوع 2 مواجه شوند.

تفاوت ها: اسلیو و بای پس

اسلیو معده روشی کمتر تهاجمی است و دوره نقاهت کمی سریعتر دارد. با این حال، بای پس معده نتایج ثابتی را در طول چندین دهه تحقیقات ثابت کرده است. بای پس معده پیچیده تر از عمل اسلیو است. این بخاطر این است که بای پس معده یک فرآیند دو مرحله ای است در حالی که اسلیو معده یک مرحله است.

 بیماران بای پس معده کاهش وزن سریع در شش ماه اول و کاهش نهایی 60 تا 80 درصد وزن اضافی را مشاهده می کنند، در حالی که بیماران اسلیو معده با سرعت کمتری از دست دادن مواجه می شوند اما همچنان 60 تا 70 درصد کاهش وزن اضافی را تجربه می کنند.

از آنجایی که اسلیو معده شامل برداشتن بخشی از معده است، برگشت ناپذیر است. در صورت امکان، معکوس کردن بای پس معده نادر است و فقط با تشخیص پزشک انجام خواهد شد.

اگر کاندید عملاسلیو معده یا بای پس معده نبودید، چه؟

اگر شما کاندید هیچکدام از این دو نوع جراحی نباشید به دلایل مختلف، جراح چاقی به شما روش های دیگر کاهش وزن پیشنهاد می کند، مثل روش های غیرتهاجمی مثل بوتاکس معده، بالون معده که می توانند که کاهش وزن شما کمک بکنند. گاهی اوقات بیماران به دلایل پزشکی، محدودیت های فیزیکی یا نیازهای BMI کاندید عمل جراحی چاقی نیستند و ممکن است با رژیم غذایی و ورزش کاهش وزن داشته باشند، که دیگر نیازی به جراحی نیست.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا درمورد فرق اسلیو و بای پس معده به طور دقیق برای شما بگویم و همچنین به این سوال که اسلیو بهتر است یا بای پس برای همیشه پاسخ بدهیم.

اگر به دنبال جراحی چاقی هستید باید بدانید هیج روش جراحی بر دیگری ارحجیت ندارد چرا که همه روش های عمل لاغری استاندارد هستند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارد.

بای پس معده یا اسلیو فقط با هم فرقرق دارند اما بر یکدیگر ارجحیت ندارند.

اگر در انتخاب بین این دو روش دچار شک و نگرانی شده اید که عمل اسلیو بهتره یا بای پس، نگران نباشید چرا که این جراق شما و آزمایش های قبل از عمل و نوع خوردو خوراک شما تعیین می کند که شما کاندید کدام روش جراحی چاقی هستید.

لذا انتخاب یک جراحی چاقی فوق تخصص خوب بسیار مهم است. اگر به جراحی چاقی علاقمند شدید دکتر سعید شمس فوق تخصص جراحی چاقی همراه شما در این سفر کاهش وزن خواهد بود، کافیست با ما تماس بگیرد و نوبت مشاوره بگیرید. تیم ما همگی می‌خواهند شاهد موفقیت شما و لذت بردن از یک زندگی سالم‌تر باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام
الهام
2 سال قبل

در عمل بای پس اون قسمت بالایی از معده که جدا میشه و عملا هیچ غذایی واردش نمیشه،سوال من اینه اون قسمت هیچ مشکلی براش پیش نمیاد؟

برندینگ پزشکی پیراطب
برندینگ پزشکی پیراطب
2 سال قبل
پاسخ به  الهام

آن بخش معده داخل شکم می ماند و ترشحات نرمال دستگاه گوارش را خواهد داشت ولی غذا از آن رد نمی‌شود و برای فرد مشکلی ایجاد نمی کند.

مونا
مونا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر، هزینه عمل اسلیو چقدره؟بیمه هست یا نه؟ من ۳۲ سالمه قدم ۱۶۰ و وزنم ۸۳ کیلو هست
و اینکه بیمارستان دولتی هم انجام میدید یا نه؟

برندینگ پزشکی پیراطب
برندینگ پزشکی پیراطب
1 سال قبل
پاسخ به  مونا

هزینه بر اساس بیمارستان و تجهیزات متغییر است که باید در مطب مشخص شود و عدد شاخص توده بدن بالای ۴۰ شامل بیمه تامین اجتماعی می شود.

داود نادری
داود نادری
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر
هزینه عمل اسلیو و بای پس رو برام ارسال میکنید
آقا ۳۶ ساله با شاخص توده ۳۱، وزن ۱۱۰ قد ۱۸۶
بهترین بیمارستان و بهترین تجهیزات
ایمیل
d.naderi.66@gmail.com

برندینگ پزشکی پیراطب
برندینگ پزشکی پیراطب
8 ماه قبل
پاسخ به  داود نادری

برای دریافت لیست قیمت عمل ها لطفا به دایرکت اینستاگرام ما پیام دهید.

mary
mary
8 ماه قبل

من میخوام عمل کنم ولی همش نگران انتخاب بین عمل اسلیو و بای پس هستم که اشتباه نباشه انتخاب!

برندینگ پزشکی پیراطب
برندینگ پزشکی پیراطب
8 ماه قبل
پاسخ به  mary

انتخاب نوع عمل لاغری اسلیو یا بای پس بر عهد شما نیست.
نوع عمل شما بر اساس نظر جراح فوق تخصص چاقی، آزمایش های قبل از عمل، نوع خوردو خوراک شما انتخاب می شود.

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر سعید شمس