آندوسکوپی قبل از جراحی لاغری

فهرست مطالب

اگر به دنبال یک عمل جراحی چاقی مطمئن و ایمن و بدونه عارضه­ های گوارشی هستیند پیشنهاد می­ کنم این مقاله را تا انتها بخوانید. به شما اطمینان خواهم داد که پاسخ خود را دریافت خواهید کرد. که آیا آندوسکوپی قبل از انجام جراحی لاغری لزومی دارد انجام بشود یا نه!

 لزوم انجام آندوسکوپی قبل از جراحی چاقی

اکثر بیماران کاندید جراحی چاقی معمولاً از ما می­ پرسند که چرا بعضی از پزشکان، آندوسکوپی برای جراحی لاغری را توصیه نمی کنند. حتی لزومی در انجام آندوسکوپی قبل از عمل نمی بینند.

در ادامه این مقاله پاسخ خود را دریافت خواهید کرد که چرا انجام آندوسکوپی ضروری است. باید بدانید که قبل از انجام هر جراحی چاقی چه اسلیو معده، چه بای پس معده، آندوسکوپی جهت بررسی مشکلات گوارشی لازم است.

چرا بیماران جراحی بای پس معده باید آندوسکوپی شوند؟

بیمارانی که کاندید عمل بای پس معده هستند حتماً حتماً باید آندوسکوپی شوند. حال در هر سرویسی که باشند، انجام آندوسکوپی لازم است. چون بخشی از معده که داخل بدن باقی می­ ماند دیگر دسترسی به آن وجود ندارد. لذا باید قبل از عمل چاقی آن بخش از معده از نظر مسائل بدخیمی حتماً حتماً بررسی شود.

برای جراحی اسلیو معده هم آندوسکوپی لازم است؟

در مورد بیمارانی که قرار است عمل اسلیو معده انجام بدهند دو نظر علمی پزشکی وجود دارد:

  1. در بیمارانی که از نظر گوارشی سالم هستند و علائم مربوط به ترش کردن و یا بالا آوردن اسید معده ندارند لازم نیست. اگر بیمار در خانواده خود کسی مشکل سرطان معده نداشته باشد باز هم نیازی به انجام آندوسکوپی در این دسته از بیماران نیست.
  2. برای تمامی بیماران جراحی چاقی چه از نظر گوارشی سالم باشند و چه ناسالم باشند انجام آندوسکوپی لازم است.
  • تیم دکتر سعید شمس برای تمامی بیماران خود که عمل اسلیو معده انجام می دهند، آندوسکوپی را لازم می­ دانند. ما در مقاله ای جداگانه در مورد درمان رفلاکس معده با جراحی اسلیو معده به این مسئله پرداخته ایم، پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید و مقاله را مطالعه نمایید.

چرا که باید نمونه­ برداری از معده انجام شود تا عفونت معده و مسائل بدخیمی معده بررسی شود. در نهایت اینکه اگر بیمار علائم مربوط به برگشت اسید معده را نداشت.

اما در آندوسکوپی مشخص شد که علائم برگشت اسید معده به شکل مزمن دارد، برای بیمار جراحی چاقی دیگری که مناسب برگشت اسید معده ایشان باشد انتخاب می شود.

با انجام آندوسکوپی قبل از جراحی لاغری می­ توانید یک جراحی ایمن و مطمئن از نظر مشکلات گوارشی را برای خود رقم بزنید.

دکتر سعید شمس فوق تخصص جراحی های چاقی و لاپارسکوپیک برای شما با انجام آندوسکوپی قبل از عمل چاقی و بررسی مشکلات گوارشی، یک جراحی ایمن و مطمئن و بدونه عارضه را برای شما به ارمغان می­ آورد.

جمع بندی

تجویز آندوسکوپی معده قبل از انجام عمل لاغری جهت تشخیص مشکلات معده در جهت انتخاب نوع عمل است و اینکه شما بعد از انجام عمل چاقی دچار مشکلات گوارشی نشوید.

لذا بدون هیچگونه ترس و نگرانی حتما قبل از عمل برای انجام آندوسکوپی اقدام کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر سعید شمس