جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

وجود انجام عمل جراحی لاغری همواره این نوید مثبت را به متقاضیان کاهش وزن می دهد که می توانند در شرایط خاص و با مشورت پزشک متخصص و جراح نسبت به کاهش وزن در مدت زمان کوتاه اقدام کنند.

اما باید گفت که طبیعتاً با توجه به کاهش وزن فراوان در یک بازه زمانی کم ممکن است عوارضی نیز در این باره گریبان فرد متقاضی را بگیرد و زندگی وی را با اختلال روبرو سازد.

به همین دلیل است که هم اکنون یکی از شایع ترین عارضه هایی که برای متقاضیان عمل لاغری اسلیو پس از انجام عمل ممکن است رخ دهد مربوط می شود به افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو.

برای حل این مشکل نیز باید به صورت اصولی و تنها با مشورت پزشک اقدام کرد چرا که هرگونه عمل خودسرانه در مصرف مواد بهداشتی و یا دیگر اقدامات از این قبیل بدون اطلاع قبلی جراح معالج می تواند عوارضی دائمی و بسیار خطرناک را به دنبال داشته باشد.

پس تا پایان همراه ما باشید تا عارضه شل شدن پوست بعد از عمل لاغری را از نقطه نظر مهم ترین جنبه ها به صورت مفصل مورد بررسی قرار دهیم تا پس از مطالعه این راهنما نیاز به هیچ راهنمای جامع دیگری نداشته باشید.

شلی و افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو و بای پس

شلی پوست به دلیل از دست دادن مقدار زیادی وزن مانند ۴۵ کیلوگرم در مدت زمان بسیار کوتاه ایجاد می شود.

این امر می تواند زمانی اتفاق بیفتد که وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش کاهش یابد، اما بیشتر در بیماران عمل بریدن معده اتفاق می افتد.

با کاهش وزن آهسته ‌تر و تدریجی ‌تر، انعطاف‌پذیری پوست افراد راحت‌ تر به جای خود باز می‌گردد و با از بین رفتن چربی به سمت پایین کاهش می‌ یابد.

اما زمانی که مقدار زیادی از آن خیلی سریع از بین برود، خاصیت ارتجاعی پوست زمانی برای جبران ندارد.

کاهش وزن به منظور کنترل اضافه وزن یا چاقی این پتانسیل را دارد که خطر ابتلا به بیماری را به میزان چشمگیری کاهش دهد. با این حال، کاهش وزن عمده گاهی اوقات می تواند منجر به شل شدن پوست شود.

برای برخی افراد، این امر ممکن است منجر به احساس عدم اعتماد به نفس و ناراحتی شود و ممکن است به حدی باشد که کیفیت زندگی را مختل کند.

درکل پوست بزرگترین عضو بدن شماست و مانند یک سد محافظ در برابر عوامل مخرب محیطی عمل می کند.

درونی ترین لایه پوست شما از پروتئین هایی از جمله کلاژن و آلاستین تشکیل شده است. کلاژن، که ۸۰ درصد از ساختار پوست شما را تشکیل می دهد، استحکام را فراهم می کند.

الاستین خاصیت ارتجاعی ایجاد می کند و به سفت ماندن پوست شما کمک می کند. در طول افزایش وزن، پوست منبسط می شود تا جایی برای رشد بیشتر ایجاد شود.

بارداری یکی از نمونه های این گسترش است. انبساط پوست در دوران بارداری و تنها در طی چند ماه و البته به سرعت اتفاق می افتد.

در حالت طبیعی پوست منبسط شده معمولاً در عرض چند ماه پس از زایمان جمع می شود و به فرم طبیعی خود باز می گردد. در مقابل، زمانی که پوست به طور قابل توجهی کشیده شده و برای مدت طولانی به همین شکل باقی می ماند، رشته های کلاژن و الاستین آسیب می بینند.

در نتیجه، آنها بخشی از توانایی خود را برای پس گرفتن از دست می دهند. در نتیجه، وقتی وزن زیادی از دست می دهید، ممکن است پوست اضافی از بدن شل شده و آویزان شود.

به طور کلی، رابطه ای مستقیم میان وزن از دست رفته و احتمال شل شدگی پوست وجود دارد و هرچه کاهش وزن بیشتر باشد، تأثیر و احتمال شلی پوست بیشتر است.

علاوه بر این، برخی محققان گزارش می دهند که افرادی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند، پس از عمل کلاژن جدید کمتری تولید می کنند و ترکیب و نسبت آن به اندازه کلاژن در پوست های جوان، سالم، قوی و البته دستکاری شده نیست.

گفتنی است که علاوه بر تاثیر عمل لاغری بر افتادگی پوست عوامل دیگری نیز هستند که می توانند بر شدت این عارضه بیفزایند. برای مثال می توان در درجه اول به طول زمان چاقی و مقدار وزن از دست رفته اشاره کرد.

به طور کلی، فرد هرچه مدت طولانی‌ تری اضافه وزن یا چاقی داشته باشد، پوست او پس از کاهش وزن به دلیل از دست دادن الاستین و کلاژن شل‌تر می‌ شود.

مقدار کاهش وزن کاهش وزنی در حدود 46 کیلوگرم یا بیشتر معمولاً باعث شل شدن پوست بیشتر از کاهش وزن متوسط ​​می شود. عامل دوم سن متقاضی است.

پوست‌ های مسن‌ تر از پوست ‌های جوان ‌تر کلاژن کمتری دارند و به دنبال کاهش وزن، شل می‌شوند. البته ژنتیک ژن ها ممکن است بر نحوه واکنش پوست شما به افزایش و کاهش وزن تأثیر بگذارند.

مورد بعدی به قرارگیری در معرض نور خورشید مربوط است. تحقیقات در این زمینه ثابت می کند که قرار گرفتن در معرض آفتاب مزمن باعث کاهش تولید کلاژن و آلاستین پوست می شود که ممکن است به شل شدن پوست کمک کند.

در نهایت نباید از عادت بسیار مخرب سیگار کشیدن نیز گذشت. سیگار منجر به کاهش تولید کلاژن و آسیب به کلاژن موجود می شود و در نتیجه پوست شل و افتادگی پیدا می کند.

آیا افتادگی پوست با ورزش درمان می شود؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که همواره پیرامون معضل شل شدن پوست مطرح می‌شود این است که آیا می‌توان با استفاده از ورزش این معضل را حل کرد و اینکه آیا ورزش های سفت کننده پوست ارزشش را دارند؟

در پاسخ باید گفت که شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد تمرینات ورزشی وسیله موثری برای سفت کردن پوست هستند.

پس از انجام تمرینات منظم، ممکن است متوجه بهبود خاصیت ارتجاعی پوست خود شوید، اما تحقیقات علمی هنوز موثر بودن این تمرینات را ثابت نکرده است ولی همچنان در جریان است.

در حالی که معمولاً هیچ هزینه مالی برای این دسته از تمرینات وجود ندارد، مزایای آن، در صورت وجود، مستلزم زمان قابل توجهی در هر روز است.

تقویت این تلاش، نیاز به تمرین مداوم و البته صبر و تحمل فراوان است. باید هر روز یا یک روز در میان و برای حدود پنج ماه قبل از مشاهده هرگونه فواید احتمالی به تمرینات مداوم ادامه داد.

اما به هرحال ورزش و فعالیت بدنی و تمرینات قدرتی به خودی خود می تواند به شما در حفظ کاهش وزن و ساخت ماهیچه های سالم کمک کند.

این امر قطعاً به افتادگی پوست کمک می کند زیرا عضلات جدید می توانند به پر شدن آن کمک کنند. پس از کاهش وزن، آنقدر چربی بدن برای پر کردن پوست خود ندارید.

با ساختن ماهیچه‌ های لاغر از طریق تمرینات مداوم قدرتی، امکان عضله ‌سازی وجود داشته و در عین حال وزن اضافی نیز کاهش می یابد. همچنین باید اشاره کرد که ورزش‌ جایگزینی کم‌ هزینه و کم خطر برای محصولات و روش‌های آرایشی است.

طرفداران ورزش های سفت کننده پوست اغلب، آن ها را به عنوان یک راه حل کاملا طبیعی برای مبارزه با شلی پوست توصیه می کنند.

با این حال همانطور که اشاره رفت، شواهد کمی برای حمایت از اثربخشی آنها در سفت کردن پوست وجود دارد.

تئوری غالب در مورد اثربخشی این باور است که اندازه عضلات را افزایش می دهد تا متعاقباً پوست سفت شود، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

با این حال اگر فردی قرار است روی به این رویه بیاورد باید خود را وقف یک روال ورزشی مداوم و وقت گیر نماید که ممکن است منجر به بهبود خاصیت ارتجاعی صورت شود.

اگر تمایل دارید درمورد ورزش بعد از عمل اسلیو معده بیشتر بدانید و با برنامه های ورزشی ماه اول و دوم و سوم آشنا بشوید پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید و مقاله ما را تا انتها بخوانید.

چگونگی درمان افتادگی پوست بعد از لاغری

در قسمت قبل در خصوص تأثیرات ورزش بر درمان افتادگی و شلی پوست پس از عمل جراحی لاغری مطالب بیان شد.

حال نوبت به بررسی کلی تر این ماجرا از ابعاد دیگر می‌رسد و هم اکنون این پرسش مهم مطرح می شود که اصلاً چگونه باید افتادگی و شلی پوست را درمان کنیم در پاسخ باید گفت که عادات ساده و سالمی وجود دارد که می توانید در خانه برای رفع شلی پوست امتحان کنید.

در حالی که درمان های خانگی می توانند به شما کمک کنند تا بهبودهای کوچکی در ظاهر و احساس پوست خود ایجاد کنید، اما به طور کامل علت شلی پوست شما را برطرف نمی کنند یا مشکل را به طور کامل برطرف نمی کنند.

از دست دادن مقدار قابل توجهی وزن معمولاً بیشتر از تغییرات سبک زندگی باعث ایجاد پوست شل می شود.

به همین دلیل، بسیاری از افراد برای کمک به درمان شلی پوست از روش های پزشکی استفاده می کنند.

جدای از ورزش کردن راه دیگر برای بهبود پوست شل، رژیم غذایی است.

خوردن یک رژیم غذایی غنی از پروتئین های بدون چربی می تواند به شما کمک کند تا از ازدست دادن عضلات جلوگیری کنید و ماهیچه های جدید بسازید.

مصرف پروتئین به اندازه بعد از تمرینات قدرتی به ویژه برای عضله سازی بسیار مفید است اما به شرط آن که حد اعتدال رعایت شود.

پوستی که به خوبی هیدراته شده است، انعطاف پذیرتر از پوست کم آب است. مگر اینکه پزشک یا متخصص جراح شما دستور دیگری داده باشد.

لباس فشرده سازی مورد بعدی به پوشیدن لباس های تنگ مربوط است که می تواند به جلوگیری از برخی از عوارض جانبی شلی پوست کمک کند.

سایر لباس‌ هایی که پوست شل را محکم نگه می‌دارند، اصطکاک ناشی از تماس پوست به پوست را به حداقل می‌ رسانند.

این امر می تواند به کاهش درد، تحریک، خارش و خطر عفونت کمک کند. لباس های فشرده به خودی خود شل شدن پوست را بهبود نمی بخشند، اما فقط عوارض جانبی آن را بهبود می بخشند.

 خاطر نشان می‌شود که روش‌ های بحث‌ برانگیز نیز برای درمان شلی افتادگی پوست از طریق صفحات مجازی و یا دیگر سایت های فروش محصولات بهداشتی و آرایشی تبلیغ می ‌شود که مصرف این دسته از محصولات به هیچ عنوان و بدون مشورت پزشک معالج توصیه نمی شود. یکی از همین محصولات کرم سفت کننده است.

یک جستجوی سریع اینترنتی یا گشت و گذار میان قفسه‌ های داروخانه، چندین و چند کرم سفت ‌کننده و محصولات بدون نسخه را در معرض دید قرار می دهد که نوید سفت کردن پوست شل را می‌ دهند. متأسفانه این ادعا ها توسط تحقیقات ثابت نشده است و داروهای طبیعی یا گیاهی برای فروش نیازی به اثبات ایمنی یا اثربخشی آنها ندارند.

همیشه قبل از امتحان یک محصول جدید پوست با پزشک معالج خود مشورت کنید. مورد بعدی به جراحی کانتورینگ بدن مربوط است که توسط جراح پلاستیک انجام می شود و شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از بدن می شود.

جراح همچنین برای بهبود شکل بافت باقی مانده درستکاری هایی اعمال خواهد کرد تا ظاهری صاف ‌تر به بدن شما ‌دهد. انواع مختلفی از جراحی های کانتورینگ بدن بسته به اینکه در کجا پوست اضافی دارید و چقدر می خواهید برداشته شود وجود دارد، از جمله آن ها می توان به تامی تاک (ابدومینوپلاستی)، پانیکولکتومی(جراحی برداشتن پوست)، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفت سینه، لیفت پایین تنه و لیفت ران اشاره کرد.

انجام جراحی کانتورینگ بدن نیاز به بیهوشی عمومی دارد و معمولاً بیمار یک شب را در بیمارستان سپری می کند.

هنگامی که وی مرخص می شود، ممکن است برای چند هفته به تخلیه مایعات اضافی و همچنین لباس فشرده سازی نیاز داشته باشد. بهبودی ممکن است چندین ماه طول بکشد، اما بیشتر افراد پس از حدود چهار هفته احساس بهتری پیدا می‌کنند.

در نهایت نیز می توان به سایر اقدامات پزشکی  برای درمان شل شدن پوست پس از انجام عمل جراحی اشاره کرد. اگر می خواهید از جراحی برای رفع شلی پوست خود اجتناب کنید، گزینه های دیگری نیز وجود دارد.

VelaShape و ThermiTight روش‌های غیرتهاجمی و کم تهاجمی کانتورینگ بدن هستند که می‌توانند به رنگ ‌دادن پوست کمک کنند. اگر حداقل مقدار پوست اضافی برای برداشتن دارید، این روش‌ها ممکن است مناسب باشند.

در VelaShape از فرکانس رادیویی، نور مادون قرمز و مکش برای ماساژ سلول های چربی زیر پوست استفاده می کند. این فرآیند به منظور تحریک رشد کلاژن و الاستین جدید است و به پوست شما انعطاف‌پذیری و وضوح بیشتری می‌دهد.

در ThermiTigh اما از فرکانس رادیویی استفاده می کند که از طریق کاتتر به سلول های شما می رسد. این روش بافت زیر پوست شما را تا دمای مطمئنی گرم می کند و باعث انقباض و جمع شدن آن می شود.

نمایش نتایج معمولاً حدود سه تا چهار ماه طول می کشد.

این مهم است که برای درمان پوست اضافی صبر کنید تا زمانی که به وزن ثابتی برسید و آن را برای مدتی حفظ کنید. در غیر این صورت، اگر بعد از کانتورینگ بدن به کاهش وزن خود ادامه دهید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود این روش را به دلیل شلی بیشتر پوست تکرار کنید.

نیاز به رفع شلی بیش از حد پوست پس از رسیدن به هدف کاهش وزن می تواند ناامید کننده و دلسرد کننده باشد. در نهایت یادآوری این نکته مفید است که چندین گزینه درمانی وجود دارد که جراحی کانتورینگ بدن موثرترین آن هاست.

برای تعیین اینکه کدام درمان برای شما مناسب است، با جراج معالج خود صحبت کنید و یک برنامه منظم تنظیم کنید.

شما قبلاً کار سخت کاهش وزن را انجام داده اید. پس اکنون وقت آن است که از سلامتی و بدن جدید خود لذت ببرید.

اگر توانسته اید وزن ثابت خود را حفظ کنید و با هیچ مشکل پزشکی بزرگی دست و پنجه نرم نمی کنید، جراحی کانتورینگ بدن ممکن است برای شما مناسب باشد.

افراد غیرسیگاری و همچنین افرادی که عادات سالمی مانند رژیم غذایی و ورزش را بخشی از زندگی خود کرده اند، نتایج بهتری دارند.

جراحی زیبایی بعد از عمل چاقی

یکی از سوالات اساسی که پس از انجام عمل جراحی چاقی مطرح می ‌شود این است که چرا ممکن است پس از کاهش وزن به جراحی زیبایی نیاز داشته باشید؟

قطعاً بر هیچ کس پوشیده نیست که کاهش وزن چشمگیر یک دستاورد بزرگ است و فواید زیادی به خصوص افزایش سلامت و عزت نفس شما دارد.

با این حال، بسیاری از افرادی که به چنین کاهش وزنی دست می یابند، با مقادیر زیادی پوست های سنگین، چین های اضافی پوست اطراف شکم، ران ها، باسن، سینه ها، بازوها، صورت و گردن روبرو می شوند. این به این دلیل است که پوست برای مدت طولانی با تجمع چربی کشیده می‌شود و زمانی که مقدار زیادی وزن از دست می ‌رود، پوست و بافت‌ها اغلب فاقد خاصیت ارتجاعی هستند، یا ممکن است برای همیشه آسیب ببینند و نمی ‌توانند به حالت جدید منقبض شوند و اندازه بدن به شدت کاهش یافته است.

اگر تمایل دارید درمورد عمل های چاقی اسلیو معده (در این روش جراحی بین 85 تا 90 درصد معده برش می خورد و مخصوص افراد حجیم خوار است)، عمل بای پس معده (یک روش استاندارد طلایی برای افراد ریزه خوار که در این نوع جراحی مسیر گوارش بای پس می شود و برای بهبود دیابت مناسب تر است) و همچنین عمل مینی بای پس معده بیشتر بدانید بر روی متن های لینک شده کلیک کنید.

اگر موفق به کاهش وزن قابل توجهی شده اید و با چین های اضافی پوست باقی مانده اید، جراحی زیبایی ممکن است تنها راه کمک به تغییر شکل بدن و تکمیل مسیر کاهش وزن شما باشد. پوست اضافی می‌تواند فعالیت‌های روزانه ‌تان مانند پوشیدن لباس‌ها را سخت کند.

می تواند تحرک شما را محدود کند و همچنین باعث مشکلات بهداشتی و پزشکی مانند زخم های عفونی شود. همچنین ممکن است از اینکه بدن شما تصویر مثبت تری را که اکنون از خود دارید، منعکس نمی کند، ناامید شده باشید. توصیه می شود قبل از انجام جراحی زیبایی حداقل ۱۸ ماه پس از جراحی کاهش وزن صبر کنید تا پوست شما تا حد امکان کوچک شود و کاهش وزن شما تثبیت شود. همچنین باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید.

پس اگر یک بیماری مزمن پزشکی مانند دیابت یا بیماری قلبی دارید، ممکن است پزشک جراحی زیبایی را برای شما توصیه نکند. اگر سیگار می کشید، باید ۶ هفته قبل از جراحی نیز آن را ترک کنید.

همچنین باید در مورد آنچه از جراحی زیبایی خود انتظار دارید واقع بین باشید و باید توجه داشته باشید که پوست شما همچنان پیر می شود.

جراحی پلاستیک می تواند منجر به بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی شود. قبل از جراحی پلاستیک، بیمار باید وضعیت تغذیه خوبی داشته باشد، سطح هموگلوبین ۱۰ گرم در ۱۰۰ میلی لیتر و سطح آمادگی جسمانی رضایت بخشی داشته باشد.

هر گونه درد گوارشی پس از جراحی کاهش وزن باید قبل از ارزیابی جراحی پلاستیک بررسی و درمان شود، زیرا در غیر این صورت تشخیص عواقب ابدومینوپلاستی از درد در دستگاه گوارش ممکن است دشوار باشد.

بیماران مبتلا به ترومبوز ورید عمقی یا لنفی قبلی باید در مورد خطر عود توصیه شوند و باید از ترومبوپروفیلاکسی کافی اطمینان حاصل شود.

جراحان پلاستیک معمولاً حد بالایی بی ام آی را برای جراحی کانتورینگ بدن ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع به دلیل ترس از عوارض و چون برداشتن پوست در صورت عدم وجود چربی اضافی آسان ‌تر تعیین می‌ کنند.

شواهد قابل ‌توجهی نشان می ‌دهد که بروز عوارض جدی و کمتر جدی در افرادی که BMI  >۳۰ کیلوگرم بر متر مربع دارند در مقایسه با افراد با BMI کمتر از ۳۰ کیلوگرم در متر مربع تقریباً دو برابر بیشتر است.

پس در یک کلام می توان مدعی شد که جراحی پلاستیک می تواند پوست اضافی را از بین ببرد و شکل و تن بافت را در بازو ها، ران ها، سینه ها، باسن، صورت و شکم شما بهبود بخشد.

انواع مختلفی از جراحی زیبایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدنی خوش فرم تر به دست آورید که چند نمونه از آن ها عبارتند از کانتور کردن بدن که به عنوان جراحی لیفت بدن نیز شناخته می‌شود، تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، بزرگ کردن باسن، لیفت سینه و بالابر بازو.

کانتورینگ بدن بعد از عمل لاغری

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد کانتورینگ یا جراحی لیفت بدن یکی از متداول ترین پروسه هایی است که برای بهبود ظاهر بدن بعد از انجام جراحی کاهش وزن استفاده می شود.

جراحی کانتورینگ بدن به دنبال کاهش وزن عمده نامی است که به طیف وسیعی از روش‌های زیبایی طراحی شده است که برای برداشتن چربی و پوست اضافی افتادگی و در عین حال بهبود شکل بافت حمایتی زیرین طراحی شده‌اند.

مشکل ساز ترین نواحی معده، ران ها، باسن، سینه ها، بازوها، صورت و گردن هستند.

جراح شما با شما کار خواهد کرد و توصیه هایی در مورد بهترین استراتژی برای رسیدگی به مناطقی که برای شما مشکل زا هستند به کارآمدترین روش ارائه خواهد کرد.

نتیجه کانتورینگ بدن، ظاهری نرمال تر و باریک تر با خطوط صاف تر است. همچنین اگر وزن خود را ثابت نگه دارید، ماندگاری بالایی دارد.

جراح یک برش در امتداد شکم ایجاد می کند و پوست اضافی و افتاده را از بین می برد.

جراح همچنین باسن، شکم، کمر، ران ها و بازوها را در همین روش بلند و سفت می کند. لیپوساکشن اغلب برای حذف چربی و بهبود کانتور بدن استفاده می شود.

بزرگ کردن باسن ممکن است انجام شود زیرا باسن اغلب با کاهش وزن شدید صاف می شود.

جراحی لیفت بدن می تواند به طور چشمگیری ظاهر شما را تغییر دهد و نتایج دائمی داشته باشد، به جز از دست دادن استحکام طبیعی که با افزایش سن به وجود می آید.

اما لیفت بدن بدون خطر نیست. به عنوان مثال، زخم وجود خواهد داشت.

برخی از افراد همچنان با مشکل شلی پوست مواجه هستند. و برخی از افراد نیاز به یک عمل زیبایی بعدی دارند.

هر چه BMI (شاخص توده بدنی) شما بیشتر باشد، احتمال بروز عوارض بیشتر است.

عوارض احتمالی لیفت بدن شامل خونریزی، عفونت، مرگ بافت، زخم های غیرطبیعی و تشکیل سرومای توده ای است که از تجمع مایع در اندام یا بافت ایجاد می شود. جراح شما باید قبل از جراحی در مورد خطرات و مزایای آن با شما صحبت کند.

اما برای اکثر افراد، نتیجه یک بدن نرم تر و نرمال تر است. بیمار در حین جراحی کانتورینگ و بعد از آن آنتی بیوتیک دریافت خواهد کرد.

این امر برای کمک به جلوگیری از عفونت است.

جراح شما برشی را در ناحیه ای که باید کانتور شود ایجاد می کند که برای برداشتن پوست و بافت اضافی است.

همچنین جراح سعی می کند به گونه ای پروسه را طی کند که جای زخم شما به راحتی قابل مشاهده نباشد.

سپس پزشک معالج جراح پوست را دوباره وصل می کند که این امر یک کانتور صاف ایجاد می کند. در صورت نیاز، جراح همان روش را در قسمت دیگری از بدن شما تکرار می کند.

بعد از کانتورینگ بدن ممکن است لوله ای زیر پوست خود داشته باشید. این موضوع باعث تخلیه مایعی می شود که در زخم شما جمع می شود. ممکن است بعد از آن کمی درد داشته باشید.

می توانید داروهای ضد درد مصرف کنید.

وقتی آماده شدید باید بتوانید یک رژیم غذایی معمولی داشته باشید. ممکن است لازم باشد بعد از جراحی یک شب در بیمارستان بمانید. یا ممکن است بتوانید همان روز به خانه بروید. مطمئن شوید که کسی می تواند شما را به خانه برساند. جراح به شما توصیه می کند که چگونه از زخم های خود مراقبت کنید.

اگر تخلیه شدید، قرمزی یا تب دارید به جراح خود اطلاع دهید. اگر علائم تهدید کننده شامل خونریزی زیاد، تنگی نفس ناگهانی یا درد قفسه سینه دارید فورا به پزشک مراجعه کنید.

جراح شما همچنین به شما خواهد گفت که چگونه پس از جراحی حرکات خود را محدود کنید.

شما نباید زخم های خود را در هنگام بهبودی در معرض نیروی زیادی قرار دهید. در نهایت نیز تمام دستورات جراح خود را به دقت دنبال کنید تا شانس شما برای بهبودی آرام افزایش یابد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله تلاش شد به صورت مفصل پیرامون مهم ترین معضلی که ممکن است پس از عمل جراحی گریبان متقاضیان این نوع خاص از جراحی را بگیرد بپردازیم.

چرا که هم اکنون افراد فراوانی هستند که با عارضه شل شدن و افتادگی پوست بعد از عمل لاغری روبرو هستند و برای یافتن راه حلی مناسب با انبوهی از سوالات خود در پی پاسخ می روند.

به هرحال مراقبت های انجام شده پس از انجام عمل لاغری و همچنین انجام به موقع و مداوم ورزش، داشتن برنامه غذایی مناسب و در ارتباط بودن با پزشک و در نهایت امر انجام عمل جراحی زیبایی و حتی کانتورینگ بدن می ‌تواند در حل این عارضه بسیار موثر واقع شده و نقطه مشترک تمامی این راه حل ها هیچ چیز جز مشورت با پزشک و جراح معالج نیست.

بنابراین به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید این آیتم بسیار حساس و مهم را نادیده گرفت. در پایان از دوستان عزیز دعوت می شود سوالات خود را پیرامون عارضه شل شدن پوست بعد از عمل لاغری و راه حل های مربوط به آن با ما مطرح کنند تا پاسخگوی عزیزان باشیم.

اگر به دنبال پزشک خوب لاغری یا بهترین جراح لاغری در تهران می گردید دکتر سعید شمس بهترین جراح اسلیو با بیش از 4000 عمل لاغری رضایت بخش آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر سعید شمس